Konferencja w 40-lecie wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża

"Duchowo niepodzielna Europa »dwóch płuc« świętych Benedykta, Cyryla i Metodego w myśli i działalności ekumenicznej św. Jana Pawła II"

15 maja 2018 r. w sali 33 w budynku Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ odbyła się debata pt. "Konflikt w Donbasie i jego odzwierciedlenie we współczesnym dyskursie literackim i artystycznym na Ukrainie", zorganizowana przez Katedrę Ukrainoznawstwa.
"Jestem stąd. Polska wielu narodów"

Wystawa pt. „Jestem stąd. Polska wielu narodów”, poświęcona historii, kulturze oraz dniu dzisiejszemu mniejszości narodowych i etnicznych mieszkających w Polsce.
Inter-Polit Leader

Projekt Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych „Inter-Polit Leader”, POWR.03.01.00-00-K179/16, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, III Oś priorytetowa „Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju”, Działanie 3.1 „Kompetencje w szkolnictwie wyższym”.
Zaproszenie na obronę pracy doktorskiej

Dyskusja publiczna odbędzie się 18 października 2016 r. o godzinie 9.30 w Collegium Novum UJ przy ulicy Gołębiej 24 w sali nr 30. Temat rozprawy: Polityka wschodnia II Rzeczypospolitej w programach i działalności ukraińskich partii politycznych.
"Wołyń w polskiej pamięci, polityce historycznej, dziełach literackich, ich adaptacjach filmowych oraz świadomości społecznej"

Zaproszenie na konferencję naukową
30. rocznica katastrofy w Czarnobylu

W 30. rocznicę katastrofy w Czarnobylu zapraszamy na debatę pt. "Pamięć wielkości czy wielkość pamięci? Rosyjskie i ukraińskie dyskursy w dziedzictwie radzieckim". Collegium Novum, ul. Gołębia 24, sala 30, 14.00-18.00