Konkurs fotograficzny "Okno na Wschód"

Katedra Ukrainoznawstwa UJ oraz Koło Naukowe Studentów Ukrainoznawstwa UJ "Wernyhora" zapraszają do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. "Okno na Wschód - Ukraina w oczach studentów i doktorantów Uniwersytetu Jagiellońskiego".
Wertep 2015

Studenci i przyjaciele studentów Ukrainoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego zgodnie z tradycją kolejny raz serdecznie zaprosili swoich sympatyków, jak również sympatyków Ukrainy oraz ukraińskich świąt i tradycji, na spotkanie kolędnicze - ukraiński Вертеп.
Конкурс читаної української поезії

10 грудня 2014 року на кафедрі українознавства відбувся конкурс читців української поезії.
"Między Dnieprem a prawdą. O kozakach słów kilka"

W dniach 12-13 listopada 2014 r. w Fundacji św. Włodzimierza Chrzciciela Rusi Kijowskiej KNSU UJ "Wernyhor"a zorganizowało konferencję naukową pt. "Między Dnieprem a prawdą. O kozakach słów kilka".
Studenckie Dni Nauki i Kultury Ukraińskiej w Krakowie 2014

13 czerwca 2014 r., ul. Kanonicza 15
Festiwal Nauki 2014

Studenci Ukrainoznawstwa UJ 22 maja 2014 roku wzięli udział w Festiwalu Nauki, który odbywał się już tradycyjnie na Rynku Głównym w Krakowie.
Projekt UPS

Weronika Gogola, studentka I roku ukrainoznawstwa, wraz z absolwentką ukrainoznawczych studiów licencjackich Katarzyną Pasternak są koordynatorkami ciekawego Projektu UPS. Ich partnerami z Ukrainy i Słowacji są Marta Borowec oraz Marek Debnar.
Wertep 2014

Studenci i przyjaciele studentów Ukrainoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego już po raz kolejny serdecznie zaprosili swoich sympatyków, jak również sympatyków Ukrainy oraz ukraińskich świąt i tradycji, na spotkanie kolędnicze - ukraiński Вертеп.