Zebranie naukowe Katedry Ukrainoznawstwa

Zaproszenie na otwarte zebranie naukowe Katedry Ukrainoznawstwa WSMiP UJ. Środa, 16 marca 2016 r., godz. 18.00; Kraków, ul. Wenecja 2
"Zagrożenia - wyzwania - szanse bezpieczeństwa europejskiego"

W dniach 26-27 listopada 2015 r. w Polskiej Akademii Umiejętnosci będzie miała miejsce konferencja naukowa z udziałem pracowników KU poświęcona szeroko rozumianej problematyce bezpieczeństwa w Europie pt. "Zagrożenia - wyzwania - szanse bezpieczeństwa europejskiego"
Ewangelia w języku matki. Inspiracje dziedzictwem św. Cyryla i Metodego w wychowaniu i edukacji – wschodnioeuropejskie doświadczenia w kontekście aktualnych wyzwań

Zapraszamy na międzynarodową konferencję ekumeniczną.
Wernisaż w Katedrze Ukrainoznawstwa

Zapraszamy na spotkanie z malarzami z Charkowa - Haliną i Jarosławem Sobol
Krakowskie Czwartki Ukrainoznawcze

W ramach Krakowskich Czwartków Ukrainoznawczych 22 października 2015, o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie z ukraińskim wydawnictwem TVERDYNA.
"Що-небудь"

Studenci drugiego roku studiów magisterskich w ramach pracy zaliczeniowej z lektoratu języka ukraińskiego wykonali pierwszy numer gazetki-biuletynu "Що-небудь".
"Okno na Wschód" - wyniki konkursu fotograficznego

29 maja 2015 r. w Katedrze Ukrainoznawstwa UJ miało miejsce ogłoszenie wyników konkursu fotograficznego zorganizowanego przez studentów Katedry Ukrainoznawstwa oraz Koło Naukowe "Wernyhora" pt. "Okno na Wschód - Ukraina w oczach studentów i doktorantów Uniwersytetu Jagiellońskiego".
Festiwal Nauki "Oświeć się"

22 maja 2015 r. w Krakowie na Rynku Głównym studenci Ukrainoznawstwa UJ reprezentowani w dużej mierze przez Koło Naukowe „Wernyhora" zapraszali wraz z kołami Amerykanistyki UJ do naszego wydziałowego (WSMiP) namiotu na kolejną edycję Festiwalu Nauki, który odbył się tym razem pod hasłem „Oświeć się".