перейти до основного змісту

Навіґація Навіґація

Zebranie naukowe Katedry Ukrainoznawstwa

Zaproszenie na otwarte zebranie naukowe Katedry Ukrainoznawstwa WSMiP UJ. Środa, 16 marca 2016 r., godz. 18.00; Kraków, ul. Wenecja 2

Uprzejmie i bardzo serdecznie zapraszam wszystkich pracowników i studentów na zapowiadane wcześniej otwarte zebranie naukowe Katedry Ukrainoznawstwa WSMiP UJ poświęcone naukowej, a nie potocznej interpretacji i rozumienia pojęcia „kultura" i „cywilizcja". Doprecyzowanie tych pojęć jest istotne dla podejmowanych na naszym kierunku: kulturoznawstwo, specjalność ukrainoznawstwo interdyscyplinarnych badań naukowych zarówno przez pracowników i doktorantów, jak i studentów polsko- i ukraińskojęzycznych studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich.

Krótkie słowa wprowadzające do dyskusji wygłoszą doktorzy Denys Pilipowicz i Paweł Sekuła i prof. Włodzimierz Mokry.

Będę Państwu wdzięczny za zapoznanie się – z myślą o włączeniu się do dyskusji – z przesłanymi pocztą elektroniczną tekstami W. Tatarkiewicza, M. Boguckiej, H. Samsonowicza oraz pracą „Ukraina między Wschodem i Zachodem" Ihora Szewczenki, a także Iwana Łysiaka-Rudnyckiego.

рекомендовано