Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Opinie absolwentów

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Opinie absolwentów

Agata Hanula

Agata Hanula

Program studiów pozwolił mi poznać historię, tradycję, kulturę, a także język ukraiński, co bardzo mi się przydało m. in. w trakcie późniejszych wyjazdów na tereny wschodnie.
więcej O Agata Hanula
Bartłomiej Janusz

Bartłomiej Janusz

Dzięki studiom ukrainoznawczym nie tylko rozwinęły się moje "wschodnie" zainteresowania, ale przede wszystkim studia sprawiły, że dziś mogę przekazywać turystom i kursantom profesjonalną wiedzę o Ukrainie, jej kulturze, historii i życiu politycznym.
więcej O Bartłomiej Janusz
Maciej Olchawa

Maciej Olchawa

Dzięki wykładom, seminariom i innym zajęciom prowadzonym w Katedrze Ukrainoznawstwa UJ poznałem dzieje, kulturę oraz zrozumiałem ukraińską tożsamość, co stało się bogatym fundamentem, na którym mogłem budować i poszerzać swoją wiedzę o Ukrainie. Doświadczenia zdobyte w trakcie tych studiów okazały się wkrótce niezbędne, podczas wykonywania obowiązków doradcy politycznego ds. Ukrainy i Europy Wschodniej w Parlamencie Europejskim.
więcej O Maciej Olchawa
Katarzyna Sołek

Katarzyna Sołek

Szczęśliwie dla mnie pasję i zdobytą na uczelni wiedzę udaje mi się wykorzystywać w pracy zawodowej. Po ukończeniu ukrainoznawstwa, mimo wysokiego wówczas bezrobocia, nie miałam żadnych kłopotów ze znalezieniem dobrego pracodawcy. Do dziś nie ma nadmiaru specjalistów w tym zakresie.
więcej O Katarzyna Sołek
Patrycja Trzeszczyńska

Patrycja Trzeszczyńska

Należę do grona pierwszego rocznika absolwentów ukrainoznawstwa, którzy rozpoczęli studia w 2003 r. Podjęłam je jako studentka etnologii z konkretnym planem: od wielu lat fascynowała mnie Ukraina, jej różnorodność kulturowa i język.
więcej O Patrycja Trzeszczyńska
Roksana Tchórz

Roksana Tchórz

Już od pierwszych dni w jagiellońskich murach zachwycił mnie nie tylko profesjonalizm wykładowców, ale i ich entuzjazm badawczy, niezwykle zaraźliwy i rozbudzający ciekawość poznawczą wśród studentów.
więcej O Roksana Tchórz
Elżbieta Zielińska

Elżbieta Zielińska

Studia rozpoczęłam w 2005 roku jako drugi kierunek. Wydaje mi się, że znalazłam się w grupie osób, które wybrały ukrainoznawstwo na fali entuzjazmu i zainteresowania, jakie wywołała Pomarańczowa Rewolucja. Ukraina stała się wtedy modna.
więcej O Elżbieta Zielińska