Letnia sesja poprawkowa - dyżury pracowników

Dyżury pracowników Zakładu Studiów Polsko-Ukraińskich w sesji letniej poprawkowej 2021/2022:
Rekrutacja na rok 2022/2023

Trwa rekrutacja na Studia Polsko-Ukraińskie (rok akademicki 2022/2023) na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ.
Zaproszenie dla obywateli Ukrainy

Щиро запрошуємо Вас на безкоштовні організовані міські ігри, прогулянки, майстер-класи, клуби з обговорення книг, розділені на групи - окремо для дітей, молоді та людей похилого віку, які дозволять Вам познайомитися з культурою та історією міста.
"Український радянський плакат як потужний інструмент візуальної пропаганди"

Zapraszamy serdecznie na wykład Oleny Donets z naukowej Biblioteki im. W.I. Wernadskiego w Kijowie dotyczący propagandy sowieckiej w sztukach wizualnych: "Український радянський плакат як потужний інструмент візуальної пропаганди".
Публічна історія: виклики xxi століття

Ягеллонський Університет, Факультет Міжнародних І Політичних Досліджень, Заклад Польсько-українських Студій запрошує на презентацію монографії професор Людмили Чекаленко: "Публічна історія: виклики xxi століття", 10 травня 2022 року, 11:30, з. 145.
Latopisy Akademii Supraskiej

Miło nam poinformować, że ukazał się kolejny tom Latopisów Akademii Supraskiej z artykułami pracowników Zakładu Studiów Polsko-Ukraińskich (red. prof. Alicja Zofia Nowak).
Międzynarodowy staż

Pomimo trudności związanych z wojną staramy się współpracować z ukraińskimi jednostkami edukacyjnymi. W dniach od 12 lutego do 20 marca 2022 roku dr Halina Czuba była współorganizatorką międzynarodowego stażu dla nauczycieli i kadry naukowo-dydaktycznej, dotyczącego pozyskiwania funduszy i działań projektowych w europejskich instytucjach edukacyjnych.
Apel z Miejskiego Centrum Historii we Lwowie

The brutal Russian war against Ukraine has raged for ten days — we have held, but we are worried as cities are bomb shelled, civilians are killed and humanitarian disaster unfolds. As director of the Center for Urban History I have turned our building into a shelter, have arranged non-residential fellowships for my scholar-colleagues, and together with them am working on documenting testimonies of war, evacuation, and war crimes. We call for your action based on the statement below.