перейти до основного змісту

Навіґація Навіґація

Organizacja semestru letniego

Komunikat Dziekana Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego z dnia 27 stycznia 2022 r. w sprawie organizacji semestru letniego roku akademickiego 2021/2022.
Organizacja zimowej sesji egzaminacyjnej

Komunikat Dziekana Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego z dnia 21 stycznia 2022 r. w sprawie organizacji zimowej sesji egzaminacyjnej roku akademickiego 2021/2022.
Czarnobylski stalker

17 stycznia 2022 r. w Zakładzie Studiów Polsko-Ukraińskich miało miejsce spotkanie z Panem Stanisławem Adamskim - polskim stalkerem, wieloletnim eksploratorem Czarnobylskiej Strefy Alienacji.
Wokół Synodu Zamojskiego 1720

Zapraszamy na międzynarodową naukową konferencję studencką, która odbędzie się w dniach 6-7 grudnia 2021 r. w Krakowie. Będą w niej uczestniczyć z referatami przedstawicielki Zakładu Studiów Polsko-Ukraińskich WSMIP UJ wraz z opiekunem naukowym dr hab. Alicją Nowak, prof. UJ.
Prezentacja dzieł Łesi Ukrainki

18 listopada 2021 r. w Zakładzie Studiów Polsko-Ukraińskich na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ odbyła się uroczysta prezentacja pierwszego pełnego zbioru dzieł ukraińskiej poetki i pisarki Łesi Ukrainki.

Zakład Studiów Polsko-Ukraińskich WSMIP UJ wraz z Centrum Transkulturowych Studiów Posttotalitarnych UWr zapraszają w dniach 1-2 grudnia 2021 r. na międzynarodową konferencję naukową z okazji 30-lecia rozpadu ZSRR pt. "Rok 1991 i jego dziedzictwo historyczno-kulturowe w krajach postkomunistycznej Europy".
Dzień Pamięci

6 listopada 1939 r. Gestapo przeprowadziło akcję aresztowania i wywiezienia do obozów koncentracyjnych w Sachsenhausen i Dachau 183 krakowskich profesorów i nauczycieli akademickich. Wspominając te wydarzenia Społeczność Akademicka UJ wraz z pozostałymi krakowskimi uczelniami obchodzi Akademicki Dzień Pamięci.
O jedności Kościoła Bożego

15 listopada 2021 r. będziemy gościć w naszej jednostce arcybiskupa profesora Ihora Isiczenkę, który wygłosi wykład i zaprezentuje najnowsze wydanie dzieł Piotra Skargi (tłumaczenie z języka polskiego na ukraiński oraz opracowanie). Zapraszamy o godz. 11.30 do sali 001!