перейти до основного змісту

Навіґація Навіґація

Rekrutacja na rok 2022/2023

Trwa rekrutacja na Studia Polsko-Ukraińskie (rok akademicki 2022/2023) na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ.

Studia polsko-ukraińskie ze względu na swą specyfikę tematyczną to jedyny tego typu program kształcenia w Polsce. Ma charakter interdyscyplinarny, łączący w sobie zagadnienia z dziedziny nauk społecznych i dziedziny nauk humanistycznych. Jednocześnie dyscypliną wiodącą dla kierunku jest nauka o polityce i administracji. Studia oferują zaawansowaną wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne odnoszące się do różnorodnych zagadnień życia politycznego, społecznego i kulturalnego, które determinują historię i współczesność stosunków polsko-ukraińskich, zarówno w wymiarze regionalnym jak i w kontekście ogólnoeuropejskim.

Absolwenci studiów polsko-ukraińskich dzięki zdobytym kompetencjom i umiejętnościom mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w: administracji rządowej i samorządowej, międzynarodowych organizacjach i stowarzyszeniach, instytucjach Unii Europejskiej, edukacji i kulturze, a także w firmach działających na rynku ukraińskim lub przedsiębiorstwach ukraińskich wchodzących na rynek Unii Europejskiej.

Program studiów polsko-ukraińskich jest skierowany do osób zarówno polskojęzycznych jak i ukraińskojęzycznych, które zainteresowane są polską i europejską polityką wschodnią, przemianami społeczno-politycznymi i integracją europejską Ukrainy oraz wszelkimi formami współpracy w sferze politycznej, społecznej, kulturalnej i gospodarczej pomiędzy Polską i Ukrainą w kontekście ogólnoeuropejskim i euroatlantyckim. W trakcie studiów przewidziano intensywny kurs języków kierunkowych (języka ukraińskiego dla studentów ścieżki polskiej i języka polskiego dla studentów ścieżki ukraińskiej).

Więcej informacji w zakładce dla kandydatów

рекомендовано