Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Opinie absolwentów

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Katarzyna Sołek

Katarzyna Sołek

Od zawsze pasjonowała mnie historia, kultura, a także współczesne relacje państw Europy Środkowo-Wschodniej. Studiując stosunki międzynarodowe wybrałam specjalizację w obszarze krajów właśnie tego regionu. Żeby poszerzyć wiedzę, ukończyłam też ukrainoznawstwo na UJ. I ten wybór okazał się strzałem w dziesiątkę. 

Szczęśliwie dla mnie pasję i zdobytą na uczelni wiedzę udaje mi się wykorzystywać w pracy zawodowej. Po ukończeniu ukrainoznawstwa, mimo wysokiego wówczas bezrobocia, nie miałam żadnych kłopotów ze znalezieniem dobrego pracodawcy. Do dziś nie ma nadmiaru specjalistów w tym zakresie. Najpierw zajmowałam się współpracą z partnerami z Ukrainy w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie, a w 2016 r. już jako pracownik Ministerstwa Spraw Zagranicznych zostałam konsulem we Lwowie. Od niedawna jestem Konsulem Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej w Odessie. To ogromy zaszczyt ale i wielka odpowiedzialność. 

Nie mam wątpliwości, że bez studiów na Katedrze Ukrainoznawstwa, moja zawodowa kariera byłaby całkiem inna. Lata nauki na Uniwersytecie Jagiellońskim wyposażyły mnie w taki zakres wiedzy i umiejętności, że bez obaw mogę się podejmować nawet najbardziej odpowiedzialnych wyzwań. 

Warto podjąć naukę na Katedrze Ukrainoznawstwa. Zachęcam!

Katarzyna Sołek
(Ukrainoznawstwo, lata 2006-2009)