Wizyta w Instytucie Litewskiego Języka w Wilnie

W dniu 28 września 2023 roku w Instytucie Litewskiego Języka w Wilnie odbyło się spotkanie dyrektorki Instytutu dr Albiny Auksoriūtė, zastępcy dyrektorki ds. naukowych dr Aureliji Tamulionienė, kierowniczki Centrum Badań nad Dziedzictwem Piśmiennym dr Birutė Triškaitė oraz dr hab. Sergejusa Temčinasa z kierowniczką Zakładu Studiów Polsko-Ukraińskich WSMIP Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie dr hab. Alicją Nowak, prof. UJ, podczas którego omówione zostały możliwości współpracy między Instytutem Języka Litewskiego w Wilnie a ZSPU i Centrum Studiów Litewskich, będących częścią Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ.

Dziękujemy za gościnne przyjęcie i spodziewamy się twórczych kontaktów.

(por. także wzmiankę na stronie LKI: http://lki.lt/en/lietuviu-kalbos-institute-lankesi-prof-habil-dr-alicja-nowak/).