Hamernia. Przekuj problemy na rozwiązania

16.05.2023 w Zakładzie Studiów Polsko-Ukraińskich WSMiP UJ gościliśmy przedstawicieli Małopolskiego Instytutu Kultury w Krakowie, którzy przeprowadzili grę dyskusyjną wśród studentów I, II i III roku licencjatu. Celem rozgrywki było badanie potencjału integracyjnego gry jako sposobu komunikacji w grupie wielokulturowej. Gra stała się doskonałą okazją do integracji oraz praktyki języka polskiego, gdyż większość obecnych na spotkaniu studentów uczy się języka polskiego jako obcego. Gra Hamernia jest częścią projektu Małopolska Wielu Kultur, który zrodził się z potrzeby wsparcia merytorycznego dla pracowników instytucji kultury, edukatorów, animatorów i nauczycieli w zakresie edukacji międzykulturowej. Na 2023 rok zaplanowano cykl warsztatów, poświęconych tworzeniu interaktywnych sposobów wzajemnego prezentowania kultury polskiej i ukraińskiej.