W moich oczach - wystawa Anny Babych

Anna Babych "W moich oczach" (2023), tusz na papierze akwarelowy

Zapraszamy do obejrzenia wystawy autorstwa studentki II roku Studiów Polsko-Ukraińskich Anny Babych.

Wystawa zorganizowana jest w ramach projektu „Uniwersytet a wojna: perspektywa polsko-ukraińska w obliczu wojny w 2022”  finansowanego ze środków programu Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza UJ.

Prace znajdują się na parterze budynku Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ przy ul. Reymonta 4.

Komentarz autorki:

"Mówią, że piękno jest w oczach patrzącego. Ale są chwile, które nie są piękne: ani fizycznie, ani duchowo.

Wojna — to śmierć, a śmierć nigdy nie będzie piękna.
I w moich oczach śmierć jest na pierwszym planie.
Zbawienie — boskie światło, które rozprasza ciemność, strach i ból. Wierzę, że każdy z nas ma w sobie dość tego światła, by rozproszyć mrok wojny.
Mam wiarę. A wiara jest nadzieją na to, czego nie widać, ale co jest prawdą"

-------------
Запрошуємо подивитися виставу: "В моїх очах", студентки Закладу Студій Польсько- Українських, Анна Бабич, 2023
(тушшю на акварельному папері)

Виставу можна подивитися в будинку Факультету Міжнародних і Політичних Студій Ягеллонського Університету в головному холі. Запрошуємо!

Коментар від авторки:
"Кажуть, краса в очах спостерігача. Та є моменти, які полишені краси як цінності. Вони не красиві. Ні фізично, ні духовно.

Війна — це смерть, а смерть ніколи не буде красивою.
Смерть — це перший план в моїх очах.
Спасіння — божественне сяйво, яке розсіює темряву, страх і біль. Я вірю, що в кожному з нас є достатньо цього сяйва, щоб розвіяти темряву війни.
Я вірю. А віра — це надія на те, чого не видно, але що є істиною"