Festiwal Nauki "Oświeć się"

22 maja 2015 r. w Krakowie na Rynku Głównym studenci Ukrainoznawstwa UJ reprezentowani w dużej mierze przez Koło Naukowe „Wernyhora" zapraszali wraz z kołami Amerykanistyki UJ do naszego wydziałowego (WSMiP) namiotu na kolejną edycję Festiwalu Nauki, który odbył się tym razem pod hasłem „Oświeć się".

Program zawierał wiele atrakcji, m.in. konkurs z nagrodami pt. „gdzie jest Kozak?", przyspieszony kurs tańca ukraińskiego przygotowany przez Panią dr Anię Michałko i Grzegorza Michałko, pokaz strojów regionalnych, szczególną popularnością cieszył się mierzony przez wielu naszych gości strój kozacki. Była przebieranka, żarty i sporo dobrej zabawyJ. O godzinie 15.50 na scenie głównej rynku zaśpiewała i zagrała na pianinie Inna Todoriko - studentka pierwszego roku studiów magisterskich. Wraz z koleżanką, która akompaniowała jej na basie, zaprezentowała trzy autorskie kompozycje muzyczne.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia klipów wykonanych przez studentkę ukrainoznawstwa Emilię Głąb: relacjonującego dynamikę tegorocznego festiwalu (https://www.youtube.com/watch?v=KY1kGXh33yI) i dokumentującego aktywne życie studenckie Ukrainoznawców (https://www.youtube.com/watch?v=gS0TZSJctD) oraz innych wykonanych przez naszych studentów (sic!) materiałów reklamujących organizowane przez nich imprezy (filmy, zdjęcia, plakaty).

Bardzo dziękuję za przygotowanie Festiwalu Nauki Studentom Ukrainoznawstwa, w szczególności Szefowym Koła Naukowego "Wernyhora" Pani Magdalenie Zajas i Emilii Głąb.

Dla Pani Emilii dodatkowe i szczególne podziękowania za świetne klipy reklamowe, a dla Pani Inny Todoriko za uświetnienie naszej obecności na Festiwalu wspaniałym występem!!!

Festiwal nie przebiegałby tak sprawnie i wesoło bez udziału Małgorzaty Porębskiej, Gabrieli Dec, Karoliny Dzierżawskiej, Dominiki Bąk, Tomasza Kroka, Grzegorza Michałko, Katarzyny Gach. Tomasz Krok, Vitalii Kariev, Kamil Komenda oraz dr Paweł Sekuła wspomagali nas siłą swoich mięśni, a Kamil Zieleziński wypożyczył nam już drugi raz stroje ze swojej „kozackiej kolekcji". Gratuluję Państwu udanego Festiwalu i bardzo, bardzo Państwu dziękuję za współpracę. Mam nadzieję, że będzie ona równie owocna w roku następnym.

Zobacz video galerię

Relacja z Festiwalu Nauki